Ogłoszenia 28.06.2020 r.

„Kto przyjmuje apostoła, przyjmuje Chrystusa, a kto przyjmuje Chrystusa, przyjmuje Ojca, który Go posłał.”

(Mt 10,40)

 

13. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1.  Pragniemy poinformować, że Arcybiskup Metropolita Krakowski z dniem 27 sierpnia br. zwalnia z obowiązków wikariusza naszej parafii ks. Marcina Masłonia i mianuje wikariuszem parafii pw. Opatrzności Bożej w Krakowie- Swoszowicach. Msza św. pożegnalna odbędzie się w środę 26 sierpnia o godz. 18.00.

2.  Z uwagi na okrojony skład duszpasterski wzorem ubiegłego roku w okresie wakacyjnym począwszy od jutra nie będzie w tygodniu Mszy św. o godz. 7.15 z wyjątkiem I soboty miesiąca. Możliwość spowiedzi w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą św. a w niedziele podczas Mszy św.

3.  Zapraszamy do udziału w kończących się nabożeństwach czerwcowych: dziś o godz. 18.30 a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.45.

4.  Z kalendarza liturgicznego:

–  w poniedziałek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;

–  w piątek święto świętego Tomasza Apostoła;

–  w sobotę święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej;

–  w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca; w piątek nie będzie dodatkowej Mszy Świętej o godzinie 17.00; dzieci zapraszamy na godz. 18.00; możliwość spowiedzi od godz. 17.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przy naszej parafii prowadzimy bank żywności z krótkim terminem ważności. Potrzebujących Parafian prosimy o zgłaszanie się od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.30 do 9.30 na plebanii (wejście od strony ogrodu).

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Wiesława PITUŁA

+ Danuta KISZAK

+ Albin KSIENIEWICZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu

a dzieciom i młodzieży dobrego wakacyjnego odpoczynku

 

%d bloggers like this: