Ogłoszenia 5.07.2020 r.

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.”

(Mt 11,25)

 

14. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Z kalendarza liturgicznego:
–  w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

–  w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

–  w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

–  w sobotę przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. Z uwagi na okrojony skład duszpasterski wzorem ubiegłego roku w okresie wakacyjnym w tygodniu nie odprawiamy Mszy św. o godz. 7.15. Możliwość spowiedzi w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą św. a w niedziele podczas Mszy św.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną – zbieramy fundusze na pokrycie kosztów trwającego remontu konserwatorskiego zakrystii i kruchty południowej. Do tej pory opłaciliśmy 11 z 44 tys. zł wkładu własnego. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W kościele został także wyłożony wakacyjny numer biuletynu parafialnego Nasza Przyjaźń.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła:

+Maria SYGUŁA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…