Ogłoszenia 19.07.2020 r.

„Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.”

16.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1        Z kalendarza liturgicznego:

– w środę przypada święto św. Marii Magdaleny;

– w czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

– w sobotę święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców;  tradycyjne błogosławieństwo pojazdów po wszystkich Mszach św. w sobotę oraz dodatkowo w przyszłą niedzielę; zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu.

-w przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Rodziców NMP. W naszym kościele wiąże się ono z odpustem ku czci św. Anny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 15.00. Przewodniczył jej będzie ks. Prałat Zygmunt Kosek, sprawując ją w intencji Ofiarodawców naszej Parafii.

Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel Metropolity Krakowskiego i wsparli powodzian. Zebraliśmy kwotę 2318 zł 50 gr. Bóg zapłać.
 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
 

+ Zbigniew SZCZEREK

+ Antoni CETNARSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku.

%d bloggers like this: