Ogłoszenia 26.07.2020 r.

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom. ”

(Mt 11,25)

17.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH JOACHIMA I ANNY, RODZICÓW NMP

 

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy odpust ku czci św. Anny, która od wieków patronuje nam razem ze św. Mikołajem. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 15.00. Przewodniczył jej będzie Ks. Prałat Zygmunt Kosek, sprawując ją w intencji Ofiarodawców naszej Parafii.
Dziś również po wszystkich Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo pojazdów z racji obchodzonego wczoraj wspomnienia św. Krzysztofa. Zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka jest wystawiona w kościele).

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek 28 lipca o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w środę przypada wspomnienie św. Marty;

– w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

– w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; o godz. 7.15 Msza św. a bezpośrednio po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi (15–minutowe rozważanie i różaniec);

– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.
Każda ofiara jest niezwykle potrzebna. W tym tygodniu musimy opłacić faktury za kolejny etap remontu konserwatorskiego zakrystii i kruchty południowej, opiewające na łączną kwotę 192 tys. 495 zł. Wkład własny wynosi nieco ponad 19 tys. zł.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej do grobu św. Mikołaja we włoskim Bari. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Felicja WYSOCKA

+ Ewa FEDEROWICZ

+ Barbara KOZACZKIEWICZ

+ Marian LECHOWICZ

+ Jan KASPRZYK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku