Ogłoszenia 2.08.2020 r.

„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

(Mt 4, 4b)

 

18.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Msza św. sprawowana w intencji małżeństw. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy także o przyjmowanie Komunii św. na rękę.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

–  w czwartek święto Przemienienia Pańskiego; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej; z racji I czwartku miesiąca będziemy szczególnie pamiętać o kapłanach, prosząc także o nowe powołania;

–  w I piątek możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz.17.30; podczas Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

–   w sobotę przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

3.  W czwartek 6 sierpnia z Katedry na Wawelu wyruszy jubileuszowa XL Piesza pielgrzymka krakowska na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa. Serdecznie zapraszamy także do udziału w pielgrzymce parafialnej do grobu św. Mikołaja we włoskim Bari. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej.

4.  Przypominamy, że w duszpasterskiej posłudze Kościoła katolickiego w Polsce sierpień poświęcony jest problematyce rozumnego korzystania z alkoholu.

5.  Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za ofiary przekazane w ramach Akcji św. Krzysztof na zakup misyjnych środków transportu. Zebraliśmy 1767 zł 62 gr. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Anna Maria GAŁAŚ

+ Marek SIKORA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…