Ogłoszenia 16.08.2020 r.

„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”

(Mt 4, 23)

 

 

20.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Na prośbę abp Marka Jędraszewskiego dziś wspieramy poszkodowanych w Bejrucie. Puszka na ten cel jest wystawiona przy wyjściu z kościoła.

2.  Z kalendarza liturgicznego:

–  w poniedziałek przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej;

–  w czwartek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

–   w piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża;

–    w sobotę wspomnienie NMP Królowej.

3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach: w nowennie do św. Mikołaja w poniedziałki podczas Mszy św. wieczornej, w nowennie do MB Nieustającej Pomocy w środy podczas Mszy św. wieczornej, w adoracji Najśw. Sakramentu i modlitwach za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej – w czwartki o godz. 17.00.

4. Zachęcamy także do udziału w codziennej adoracji Najśw. Sakramentu, która rozpoczyna się pół godziny przed wieczorną Mszą św. Modlimy się w intencjach Kościoła i Ojczyzny.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej do grobu św. Mikołaja we włoskim Bari. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów prowadzonych prac konserwatorskich. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na rzecz dzieł charytatywnych prowadzonych przez wspólnotę Chleb życia.

7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy także o przyjmowanie Komunii św. na rękę.

8.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Maria SIEROSŁAWSKA

+ Andrzej MIELEC

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…