Ogłoszenia 23.08.2020 r.

„ Ty jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół,

a bramy piekielne go nie przemogą.”

(Mt 16, 18)

 

21.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś gościmy wśród nas wspólnotę Chleb życia. Swoimi ofiarami składanymi do puszek będziemy wspierać prowadzone przez nią dzieła charytatywne.

2. Z kalendarza liturgicznego:

–  w poniedziałek przypada święto św. Bartłomieja, apostoła;

–  w środę uroczystość NMP Częstochowskiej;

–  w czwartek wspomnienie św. Moniki;

–  w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

–  w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

–   w przyszłą niedzielę, Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

3.  W najbliższą środę, 26 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za pięcioletnią posługę wśród nas ks. kan. Marcina Masłonia, prosząc o błogosławieństwo Boże w jego dalszej pracy duszpasterskiej. Ks. Marcin obejmuje funkcję wikariusza parafii pw. Opatrzności Bożej w Swoszowicach. Wszystkich, którzy chcą go pożegnać i mu podziękować zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek, 28 sierpnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, sprawowaną w intencji chorych za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Jest to Msza św. zbiorowa. Intencje można składać w zakrystii.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku odbędzie się ona w niedzielę 13 września. Z parafii wyruszy autokar. Zapisy w zakrystii.

6. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy także o przyjmowanie Komunii św. na rękę.

7.  Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby materialne i duchowe całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również osobom, które w ubiegłą niedzielę wsparły poszkodowanych w eksplozji w Bejrucie. Przekazaliśmy na ten cel 1730 zł.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia