Ogłoszenia 6.09.2020 r.

„W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.”

(2 Kor 5, 19)

 

23. NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzą ją wspólnoty parafialne.

2.  Po wakacyjnej przerwie przywracamy Mszę św. w dni powszednie o godz. 7.15. Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na Mszę świętą niedzielną o godz. 11.30. Ma ona pomóc najmłodszym znaleźć własne miejsce we wspólnocie Kościoła. Możliwość spowiedzi w dni powszednie od 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta podczas wszystkich Mszy św.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek przypada święto Narodzenia NMP;

– w środę  o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

– w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; o godz. 19.00 przedostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku odbędzie się ona w niedzielę 13 września. Z parafii wyruszy autokar. Wyjazd o godz. 6.45, powrót około godz. 17.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

5. Doroczne uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w sanktuarium mogilskim odbędą się w dniach 14-21 września. Szczegółowy program został wywieszony w gablocie.

6. Sławomir Rut, który w ubiegłym roku prowadził przy naszej Parafii kurs języka angielskiego dla dzieci i dorosłych, zaprasza do nauki zdalnej: JĘZYK ANGIELSKI ONLINE. Koszt jednej lekcji indywidualnej to 50 zł, przy dwóch uczniach 25 zł. Więcej informacji w zakrystii, pod numerem tel. 732 614 127 lub adresem e-mail slawekjulek@yahoo.com.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na sfinansowanie kończącego się remontu konserwatorskiego. We wrześniu musimy opłacić faktury za prace prowadzone w lipcu i w sierpniu w zakrystii i w kruchcie południowej. Opiewają one na łączną kwotę 140 500 zł. Wkład własny Parafii wynosi 10 %, a więc przeszło 14 tys. zł.

8. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej. W kościele został także wyłożony wrześniowy biuletyn Nasza Przyjaźń.

9.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Apolonia KASPRZYK

+ Władysława KŁONICA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia