Ogłoszenia 13.09.2020 r.

„Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.”

(J 13, 34)

 

24.  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.Serdecznie zapraszamy na przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. które rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy św. przejdziemy w procesji różańcowej wokół kościoła. Prosimy o pomoc w niesieniu feretronu z figurą Matki Boskiej.

2. Po wakacyjnej przerwie przywrócona została Msza św. w dni powszednie o godz. 7.15. Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na Mszę świętą niedzielną o godz. 11.30. Ma ona pomóc najmłodszym znaleźć własne miejsce we wspólnocie Kościoła. Możliwość spowiedzi w naszym kościele w dni powszednie od 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta podczas wszystkich Mszy św.

3. Z kalendarza liturgicznego:
–  w poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

–   we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej;

–   w środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;

–   w piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski.

4. W przyszłą niedzielę 20 września podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się I Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podst. nr 3, a 27 września również o 11.30 do I Komunii przystąpią dzieci ze Szkoły Podst. nr 10.

5. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Świętej informujemy, że plan spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu zostanie podany pod koniec września, jak tylko zakończą się tegoroczne komunie.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się 25 września, natomiast z klas VII- 9 października. Oba spotkania rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wspierają remont naszego zabytkowego kościoła.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Bogdan IRZYNIEC

+ Józef GÓRAK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia