Ogłoszenia 27.09.2020 r.

„Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.”

(J 10, 27)

 

26. NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika;

– we wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

–  w środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

–  w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych (szczegóły na plakacie);

–  w piątek przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

–  w tym tygodniu przypada również I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny o godz. 17.00, Msza św. w intencji kapłanów zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 18.00; w piątek możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 17.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.

–  W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00, adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

2. W poniedziałek, 28 września, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną za wstawiennictwem bł. Hanny. Podczas tej Mszy św. będziemy się również modlić w intencji naszych duszpasterzy: ks. Rafała, ks. Michała i ks. Dominika z racji imienin. Już dziś polecamy ich życzliwej pamięci modlitewnej.

3.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30. Pierwsze nabożeństwo różańcowe już w czwartek, natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją wyjątkowo o godz. 18.15.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 9 października i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

5. W październiku wybiegamy myślą do listopadowych świąt. Tradycyjne ofiary na wypominki „jednorazowe” i „roczne” można składać przez cały październik w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W październiku wyjątkowo taca inwestycyjna zostanie zebrana w przyszłą niedzielę i zostanie w całości przeznaczona na nowe meble do zakrystii.

7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Małgorzata MALEC

+ Franciszek OLESIŃSKI

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie- Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia