Ogłoszenia 11.10.2020 r.

„Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.”

(Ef 1, 17-18)

 

28.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1.Pragniemy poinformować, że w ubiegłym tygodniu Ksiądz Proboszcz z objawami grypy poddał się badaniu na obecność Covid-19 i wynik okazał się pozytywny. Ksiądz Proboszcz czuje się już dobrze. Chcąc zapewnić wszystkim maksimum bezpieczeństwa, przebywa w izolacji od niedzieli 4 października. Pozostali Księża nie mają żadnych objawów, ale weszli w profilaktyczną kwarantannę. Potrwa ona przynajmniej do najbliższej środy. Do tego czasu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zawieszony został kurs przedmałżeński i spotkania z bierzmowanymi. Kościół jest bezpieczny. Msze święte będą w nim sprawowane według zwykłego porządku. Odprawiać je będą Ojcowie Jezuici. Różaniec prosimy odmawiać prywatnie.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– We wtorek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

– W czwartek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44. Szczegóły na plakacie.

– W piątek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

–  w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

–  w przyszłą niedzielę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

3. W odpowiedzi na apel abpa Marka Jędraszewskiego we wtorek rozpoczniemy nowennę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, modląc się na różańcu w intencji ochrony życia od poczęcia.

4. Zbliża się listopad  – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów nowego umeblowania zakrystii. Dziękujemy osobom, które wsparły Hospicjum św. Łazarza. Wolontariusze zebrali 4370 zł 90 gr.
Dziś z uwagi na obchody XX Dnia Papieskiego przeprowadzana jest zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Jerzy WOŹNIAK

            Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

 oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia