Ogłoszenia 18.10.2020 r.

„Jawicie się jako źródło światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia.”

(Flp 2, 15d. 16a)

29.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1.W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną pragniemy poinformować, że:

– kościół został zdezynfekowany przez Straż Pożarną. Jest w nim bezpiecznie, jednak prosimy o stosowanie się do zaleceń służb: zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie dystansu: na 7 m2 może przebywać jedna osoba. Kościół jest otwarty przez cały dzień. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

– ks. Abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy wszystkim wiernym Archidiecezji Krakowskiej, od obowiązku udziału we Mszy św. w niedziele i święta . Dyspensa obowiązuje do odwołania https://diecezja.pl/aktualnosci/dekret-dotyczacy-dyspensy-od-obowiazku-uczestnictwa-we-mszy-sw/

W związku z pandemią będziemy transmitować Msze św. w niedziele o godz. 11.30 i 15.00

Po kilkudniowym zawieszeniu przywrócone zostały dyżury kancelaryjne i kurs przedmałżeński. W sprawie przygotowania do I Komunii Świętej prosimy o kontakt z katechetami. Przewidywany jej termin to odpowiednio: dla Prywatnej Szkoły Inspiracja 15 maja godz. 12.00; dla Szk. Podst. nr 3 – 16 maja godz. 9.30, dla Szk. Podst. nr 10 – 16 maja o godz. 11.30.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII planowane jest na piątek 6 listopada.

2. Dziś w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Z tej racji dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele misyjne.

3. Z kalendarza liturgicznego:
–  dziś przypada wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;

–   we wtorek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera;

–   w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

4. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową o ustanie pandemii koronawirusa. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

5. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać!

7. W następną niedzielę zmiana czasu na „zimowy”.

8.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Władysława BOŻEK

 Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia