Ogłoszenia 15.11.2020 r.

„Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwał będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.”

(J 15,4.5b)

 

33.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1.Dziś przeżywamy niedzielę powołań, organizowaną przez seminarium naszej archidiecezji dwa razy do roku. W czasie pandemii klerycy nie mają możliwości spotkać się z żywą wspólnotą, by dać świadectwo swojej drogi do kapłaństwa. Wszystko odbywa się więc w formie zdalnej. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Wszystkich zachęcamy do modlitwy o nowe powołania i przypominamy, że w każdy I czwartek miesiąca w naszym kościele o godz. 18.00 sprawowana jest Msza św. w tej intencji.
Dziś z racji III niedzieli miesiąca o godz. 18.30 nabożeństwo wypominkowe, a po nim Msza św. w intencji zmarłych, o których pamiętamy w tzw. „wypominkach rocznych”.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

– w czwartek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy; o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

– w sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

– w przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

3. Wciąż jeszcze można zgłaszać imiona zmarłych do wypominków listopadowych i rocznych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w ich intencji podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, które rozpoczynają się pół godziny przed wieczorną Mszą św.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W zakrystii i w kancelarii parafialnej są już dostępne świece Caritas, rozprowadzane w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Teresa BIRGIEL

+ Jadwiga KWIATKOWSKA

+ Barbara STRZAŁKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia