Ogłoszenia 22.11.2020 r.

„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie;
błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.”

(Mk 11, 10)

34.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

 

1.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy;

– w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

– w czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00;

–  w sobotę 28 listopada Msza św. za wstawiennictwem i przy relikwiach naszej Błogosławionej.

3. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja Bpa i I rocznica sprowadzenia z Bari jego relikwii. Zapraszamy do udziału w nowennie różańcowej, którą rozpoczniemy w piątek 27 listopada o godz. 17.00. Każdego dnia będziemy poznawać jedną historię z życia naszego Patrona i prosić o jego wstawiennictwo dla nas i tych wszystkich, którzy go potrzebują. Nowenna będzie się rozpoczynać w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 18.00. Codzienne rozważania będą także dostępne na naszej stronie internetowej.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Już dziś zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałki i piątki o godz. 18.00.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne a także świece Caritas, rozprowadzane w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Dziś także Stowarzyszenie charytatywne Dobrosław prowadzi kwestę na rzecz małego Filipa cierpiącego na zespół wad wrodzonych.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Maria JASZCZYSZYN

+ Krystyna PALEJ

+ Stefan MIŚKOWICZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

dla solenizantów nadchodzącego tygodnia