Ogłoszenia 29.11.2020 r.

„Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.”

(Ps 85,8)

1.   N I E D Z I E L A   A D W E N T U

 

1.Zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki  i piątki o godz. 18.00.

2. Do soboty włącznie trwamy na modlitwie w wielkiej nowennie różańcowej ku czci św. Mikołaja. Dziś rozpocznie się ona o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 17.00. Każdego dnia poznajemy jedną historię z życia św. Mikołaja i prosimy o jego potężne wstawiennictwo. Codzienne rozważania są również dostępne na naszej stronie internetowej, podobnie jak pieśni ku czci naszego Patrona. Zachęcamy do łączenia się z nami we wspólnej modlitwie.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja, apostoła;

– w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

–  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek Msza św. w intencji kapłanów zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 18.00; w piątek możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 17.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych odbędą się wyjątkowo w sobotę 19 grudnia. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja, Bpa. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00. Przewodniczył jej będzie Jego Magnificencja Ks. Prof. Robert Tyrała, Rektor UPJP II.

5. Dziś przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne a także świece Caritas, rozprowadzane w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Wzorem ubiegłych lat prosimy o pomoc w gruntownym posprzątaniu kościoła przed odpustem. Osoby chętne zapraszamy w sobotę 5 grudnia na godz. 8.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Franciszka KULASEK

+ Barbara CIEŚLA

+ Antoni WARCHAŁ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.

 Życzymy także dobrego przygotowania do uroczystości odpustowej przez spowiedź sakramentalną.