Ogłoszenia 6.12.2020 r.

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”

(Łk 3, 4c. 6)

2.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MIKOŁAJA

1.Dziś obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00. Przewodniczył jej będzie Jego Magnificencja Ks. prof. Robert Tyrała, Rektor UPJPII.

2. Od dzisiaj można włączyć się w nową akcję przygotowaną przez działającą przy naszej parafii Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich – Złote Kule św. Mikołaja. Akcja polega na dobrowolnej pomocy materialnej instytucjom dobroczynnym wspomagającym niepełnosprawne dzieci i ich rodziny. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła można zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w środku kościoła. W kuli znajdziemy wszelkie potrzebne informacje. Więcej o akcji na plakatach i w biuletynie parafialnym, który został wyłożony w kościele.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie;

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

– we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP- serdecznie zapraszamy na dodatkową Mszę św. w samo południe, w godzinie łaski; tego dnia przypada 4. rocznica nominacji J.E. Abpa Marka Jędraszewskiego na Metropolitę Krakowskiego- pamiętajmy o nim w modlitwach.

4. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 18.00.

5. Informujemy, że przyjmujemy już zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Odbędą się one w sobotę 19 grudnia.

6. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii – formularz znajdziesz tutaj: Kolęda AD 2020 – zgłoszenia

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości odpustowej i za udział w niej. Dziękujemy osobom, które wczoraj poświęciły swój czas na gruntowne posprzątanie kościoła. Niech św. Mikołaj obecny wśród nas w swoich relikwiach wyprasza całej wspólnocie i każdemu z osobna potrzebne dary i łaski.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Danuta i Henryk KOWAROWIE

+ Janusz SZCZYGIEŁ

+ Jacek KOSSOWICZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia