Odpust ku czci św. Mikołaja – A.D. 2020

W niedzielę, 6 grudnia 2020 r., nasza wspólnota uczciła uroczyście swojego troskliwego patrona – św. Mikołaja Biskupa. Mszę św. odpustową o godz. 13.00 sprawował i homilię wygłosił J.M. ks. prof. Robert Tyrała, Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Zjawił się także, wyczekiwany szczególnie przez najmłodszych parafian, Święty Patron we własnej osobie, dzierżąc ogromny worek prezentów. Prezenty zniknęły równie szybko, jak złote kule, których św. Mikołaj pozostawił w naszej parafii pełen kufer. W złotych kulach nasz Patron zamknął coś cenniejszego niż złoto – dobre uczynki! Każdy bowiem, komu udało się wydobyć z kufra taką kulę znalazł w niej informację, jak w szybki i prosty sposób pomóc chorym dzieciom, darując im w ten sposób „złotą kulę” radości. Dziękujemy wszystkim Parafianom, Gościom i Przyjaciołom – zwłaszcza tym najmłodszym i ich rodzicom –  za wspólną modlitwę i świętowanie. Święty Mikołaj zaprasza znów!