Ogłoszenia 13.12.2020 r.

„Duch Pański nade mną, posłał mnie, abym głosił dobrą nowinę ubogim.”

(Iz 61, 1)

3.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U – GAUDETE

 

1.We wtorek, 8 grudnia, w 150. rocznicę ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego, Papież Franciszek zainicjował obchody Roku św. Józefa. Potrwają one do 8 grudnia 2021 roku.
Z Rokiem św. Józefa związany jest dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, którymi są spowiedź sakramentalna, komunia, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, odrzucenie przywiązania do grzechu i wypełnienie jednej z praktyk wskazanych przez Penitencjarię Apostolską. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

2. Pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości odpustowej i za udział w niej. Wciąż jeszcze można włączyć się w akcję przygotowaną przez działającą przy naszej parafii Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich – Złote Kule św. Mikołaja. Akcja polega na dobrowolnej pomocy materialnej instytucjom dobroczynnym wspomagającym niepełnosprawne dzieci i ich rodziny. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła można zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w środku kościoła. W kuli znajdziemy wszelkie potrzebne informacje. Więcej o akcji w biuletynie parafialnym i na stronie internetowej Parafii.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła- odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44;

–  w tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin;

–  w środę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

4. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 18.00.

5. Informujemy, że przyjmujemy zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Odbędą się one w sobotę 19 grudnia.

6. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Zbigniew RÓŻAŃSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia