Ogłoszenia 20.12.2020 r.

 „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego.”

(Łk 1, 38)

 

4.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U

 

1. Kończy się okres adwentu. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, do dobrego przygotowania się do świąt poprzez sakrament pokuty. Możliwość spowiedzi dziś podczas wszystkich Mszy św., od poniedziałku do środy od 6.30 do 7.30 i podczas Mszy św. wieczornej a w poranek wigilijny od godz. 6.30 do 9.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W czwartek Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30 i 7.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 ani modlitw za wstawiennictwem bł. Hanny. Zachęcamy do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę.

Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

– W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka z tego dnia, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

– W sobotę przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze święte odprawione zostaną według porządku niedzielnego; składka przeznaczona zostanie na UPJPII.

– W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa a także święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Święcenie wina po każdej Mszy św.

3. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii – zob. Kolęda AD. 2020 – zgłoszenia

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. W kościele został wyłożony obrzęd wieczerzy wigilijnej z modlitwami na niełatwy rok pandemii. Prosimy, aby w każdej rodzinie znalazł się jeden egzemplarz. Przygotowaliśmy także kartki z życzeniami od nas, duszpasterzy, i informacją o wizycie kolędowej. Prosimy, zabierzcie je do swoich domów, zanieście również sąsiadom.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Alicja SZYMAKOWSKA

+ Dagmara DADEJ

+ Władysław JABŁOŃSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy, aby nadchodzące dni przyczyniły się do wzrostu

wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z nas…