Ogłoszenia 10.01.2021 r.

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł do Niego: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”.

(J 1, 29)

 

NIEDZIELA    –    ŚWIĘTO   CHRZTU  PAŃSKIEGO

 

1.Z kalendarza liturgicznego:
– nowenna do św. Mikołaja z wyczytywaniem indywidualnych próśb w poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej;

– nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00;

–  modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej w czwartek o godz. 17.00.

2. Zachęcamy do udziału w adoracjach Najświętszego Sakramentu, które rozpoczynają się codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

3. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii.

4. Dziś w telewizji TRWAM zostanie wyemitowany reportaż zatytułowany „Złote kule św. Mikołaja”. Początek o godz. 17.30. Zachęcamy do obejrzenia, gdyż w reportażu będzie mowa o akcji, która narodziła się w naszej parafii z inicjatywy ks. Michała Mroszczaka i wspólnoty Rodzin Karmelitańskich, a swoim zasięgiem objęła całą Polskę.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy specjalny dodatek na rozpoczynający się Rok św. Józefa.

6. Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Janina KOSACKA

+ Elżbieta OLEKSY

+ Jan PROKSZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia