Ogłoszenia 17.01.2021 r.

„Znaleźliśmy Mesjasza, to znaczy Chrystusa, łaska i prawda przyszły przez Niego.”

(J 1,41.17b)

 

2.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś w Kościele katolickim w Polsce przeżywamy XXIV Dzień Judaizmu. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

– w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; tego dnia w modlitwach za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które rozpoczynają się o godz. 17.00, będziemy polecać Bogu w sposób szczególny wszystkie babcie i dziadków z racji ich święta.

3. Trwa ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok św. Józefa. Z tej racji każdego 19. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana w naszym kościele przy ołtarzu św. Józefa. Zapraszamy już w najbliższy wtorek do modlitw za wstawiennictwem Opiekuna Świętej Rodziny. Za udział w nich można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Szczegóły w gablocie i w broszurkach wyłożonych w kościele.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają przed nami drzwi swoich domów w niełatwym czasie pandemii. W tym roku udajemy się jedynie do osób, które o to proszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Na prośbę Metropolity Krakowskiego w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Danuta ŚNIEŻEK

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia