Ogłoszenia 31.01.2021 r.

„Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie,

i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło.”

(Mt 4, 16)

4.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. W związku z kończącymi się odwiedzinami kolędowymi pragniemy podziękować wszystkim za okazaną nam życzliwość, wspólną modlitwę a także za złożone ofiary. Wszystkie Msze święte sprawujemy dzisiaj w intencji Parafian.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– We wtorek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Również we wtorek przypada XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W sposób szczególny tego dnia chcemy pamiętać o naszych Siostrach Karmelitankach Bosych. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji Sióstr. Szczegóły w lutowym numerze biuletynu parafialnego Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele.

– W środę przypada wspomnienia św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. święcenie jabłek;

–  w czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej a bezpośrednio po nich Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań;

–  w piątek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; podczas każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiony chleb, sól i woda; z racji I piątku miesiąca możliwość spowiedzi od 6.30 do 7.10 i od godz. 16.30;

–  w sobotę przypada wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

–  W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 5 lutego i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za ofiary złożone z myślą o poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Zebraliśmy 1085 zł. Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Zofia CHMAJ

+ Józef LATOŃ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia