Ogłoszenia 14.02.2021 r.

„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”

(Mt 4, 23)

 

 

6.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1.Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w trzech kolejnych dniach poprzedzających Środę Popielcową, a więc dziś od godz. 16.00 do 19.00, a w poniedziałek i we wtorek od 15.00 do 18.00. Celem tego nabożeństwa jest przebłaganie Jezusa ukrytego pod postacią chleba za zaniedbania i zniewagi, jakich w tej tajemnicy doznaje, za znieważanie Go ciężkimi grzechami.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Można spożyć tylko jeden posiłek do syta i należy powstrzymać się od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

– W czwartek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 17.00.

– W piątek, 19 lutego, Msza św. wieczorna będzie sprawowana przy ołtarzu św. Józefa. Za pełne uczestnictwo w niej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15.

4. Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Rity, prowadzone przez siostry augustianki, serdecznie zaprasza rodziców i młodzież do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły oraz do uczestnictwa w dniach otwartych, które odbędą się 25 lutego oraz 15 kwietnia br. Więcej +informacji na stronie internetowej szkoły i FB.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ o. Tadeusz CHROMIK SJ

+ Bogumiła KRZUK

+ Zenon WIŚNIEWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia