Ogłoszenia 21.02.2021 r.

 „Nie samym chlebem żyje człowiek,

lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

(Mt 4,4 b)

 

1. NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej. Chętnych prosimy o podchodzenie do ołtarza po błogosławieństwie. Z racji III niedzieli miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji zmarłych wypominanych.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–  w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15 (kazania pasyjne głosi ks. Dominik Sujecki);

–  w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Możliwość spowiedzi w naszym kościele w tygodniu od godz. 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedzielę podczas wszystkich Mszy św.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła.

– W przyszłą niedzielę przypada dzień poświęcony misjonarzom – tzw. Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce będzie wspomagał swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek. Z racji 28. dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. zbiorową sprawowaną za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Rozpocznie się ona o godz. 19.00. Intencje można składać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

4. Serdecznie zapraszamy uczniów klas III wraz z rodzicami na Msze święte i spotkania przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej. Odbędą się one w następujących terminach:
– dla Prywatnej Szkoły Inspiracja  we wtorek, 23 lutego, o godz. 18.00;

– dla Szk. Podst. nr 10 w środę, 25 lutego, o godz. 18.00;

– dla Szk. Podst. nr 3 w sobotę, 27 lutego, o godz. 16.00.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Janina RYPEŚĆ

+ Maria WALENTYNOWICZ

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu