Ogłoszenia 14.03.2021 r.

„Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;

każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.”

(J 3,16)

4. NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU „Laetare”

 

 

1. Trwamy w modlitwie nowennowej przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. Odprawiamy ją codziennie w ramach wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek, 19 marca, Msza św. wieczorna będzie sprawowana przy ołtarzu św. Józefa w intencji Księdza Proboszcza z okazji imienin. Tego dnia kościół Niepokalanego Poczęcia NMP OO. Karmelitów Bosych zostanie podniesiony do rangi Sanktuarium św. Józefa. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie Metropolita Krakowski. Szczegóły na plakacie.

2. Wszyscy pamiętamy jak boleśnie dotknęło nas zamknięcie kościołów w ubiegłym roku. Teraz są one otwarte, ale każdy dzień może przynieść zmianę. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Przygotujmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach wielkopostnych:
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00;

– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15.

3. W sobotę, 20 marca nasz kościół będzie miejscem liturgii stacyjnej. Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Jana Zająca rozpocznie się o godz. 18.00.

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. Wygłosi je dla nas ks. Jan Karlak, Proboszcz Parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Program rekolekcji jest zamieszczony w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 27 marca. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu a także jałmużnę postną z przeznaczeniem na zakup chłodni do przechowywania żywności dla potrzebujących.

7. W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie rozprowadzać tradycyjne baranki i paschaliki Caritas oraz palmy wielkanocne.

8. Jak co roku prosimy o pomoc w przedświątecznym posprzątaniu kościoła. Chętnych zapraszamy w sobotę 20 marca na godz. 8.00.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Aleksandra TARKOWSKA

+ Janina BUTRYNA

+ Halina STRYCZEK

+ Antoni SKOŁUCKI

+ Aleksander PASTUSZAK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu