Ogłoszenia 21.03.2021 r.

„Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną; a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.”

(J 12,26)

 

5.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. W związku z wprowadzeniem strefy czerwonej na obszarze całego kraju przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu. W naszym kościele jest bezpiecznie. Został on wyposażony w system, który neutralizuje większość bakterii, wirusów i grzybów, tak abyśmy mogli zbierać się na modlitwie bez ryzyka zakażenia, niemniej stosujmy się do zaleceń służb.

2. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je dla nas ks. Jan Karlak, Proboszcz Parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu, którego serdecznie witamy pośród nas. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Zapraszamy codziennie na Mszę św. z nauką rekolekcyjną: o godz. 8.00 i  18.00. Możliwość spowiedzi rekolekcyjnej w środę rano podczas Mszy św. i od godz. 17.00. Program rekolekcji jest zamieszczony w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń.

3. Wszyscy pamiętamy jak boleśnie dotknęło nas zamknięcie kościołów w ubiegłym roku. Teraz są one otwarte, ale każdy dzień może przynieść zmianę. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Przygotujmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach wielkopostnych:
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00;

– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15.

4. W najbliższy czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są już wyłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść w czwartek na wieczorną Mszę świętą.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę 27 marca. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.15.

7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu a także jałmużnę postną z przeznaczeniem na zakup chłodni do przechowywania żywności dla potrzebujących.

Dziś przed kościołem zespół charytatywny rozprowadza tradycyjne baranki i paschaliki Caritas oraz palmy wielkanocne.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Irena WODZIŃSKA

+ Jan WYROBISZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu