Ogłoszenia 28.03.2021 r.

„Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.

Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dał Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.”

(Flp 2,8-9)

NIEDZIELA  PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń epidemicznych pragniemy poinformować, że kościół pozostanie otwarty. Przy wykorzystaniu całej przestrzeni użytkowej może w nim teraz przebywać jednocześnie 25 osób. Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa. Podczas sprawowania liturgii Świętego Triduum Paschalnego przestrzeń wokół kościoła zostanie nagłośniona, a kapłani wyjdą z komunią świętą do osób znajdujących się na zewnątrz. W tym szczególnym roku zachęcamy gorąco do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Towarzyszmy naszemu Panu w trwodze Wielkiego Czwartku, w Męce Wielkiego Piątku, w ciszy Wielkiej Soboty, by doświadczyć radości Niedzieli Zmartwychwstania. Zachęcamy do udziału w Eucharystii także w dni powszednie. Gromadzą one mniej osób niż przewidują to obecne rozporządzenia.

2. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Święcenie palm podczas każdej Mszy św., uroczysta procesja z palmami o godzinie 11.15. Kwadrans przed rozpoczęciem Eucharystii zespół charytatywny będzie rozprowadzał palmy i baranki Caritas do ich wyczerpania.

3. Rozpoczęcie liturgii Świętego Triduum Paschalnego codziennie o godz. 18.00.
Wielki Czwartek- Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. W Wielki Czwartek nie będzie cotygodniowej adoracji o godz. 17.00.

Wielki Piątek –Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 24.00. O godz. 22.00 Gorzkie Żale.

W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych bez możliwości dyspensy. Apelujemy, by nie spożywać alkoholu w dniu śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Zachęcamy również do zachowania postu w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota – Święcenie pokarmów od 10.00 do 17.30 co pół godziny przed kościołem. W sobotę wyjątkowo nie będzie nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do odsłuchania medytacji za pośrednictwem strony internetowej sekretariatu fatimskiego: www.sekretariatfatimski.pl.

Rozpoczęcie obrzędów Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.

4. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:

od poniedziałku do środy podczas Mszy św.  i dodatkowo od 17.30;
w Wielki Czwartek rano od 6.30 – 7.30, 17.00-17.45 i w nocy od 21-24;
w Wielki Piątek przez cały dzień od 6.00 – 17.45 i w nocy od 21-24;
w Wielką Sobotę do południa od 6-12.

5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za troskę o Kościół w niełatwym czasie pandemii.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Donata ADAMUS

+ Monika JANIUK

+ Andrzej KOSAŁA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia