Ogłoszenia 11.04.2021 r.

„Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;

błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”

(J 20,29)

 

2.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 

1. Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 77. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Po wszystkich Mszach świętych będziemy modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, prosząc o łaskę zmiłowania nad światem i oddalenia pandemii koronawirusa. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas.

2. Z kalendarza liturgicznego:
–  Nowenna do św. Mikołaja w poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej;

–  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

–  Modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej w czwartek o godz. 17.00.

3. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Każda złotówka ma niebagatelną wartość. Przeznaczamy ją na bieżące utrzymanie kościoła, a także na pokrycie kosztów kolejnego etapu remontu. Pragniemy poinformować, że w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację o przyznaniu dofinansowania w wysokości blisko 260 tys. zł ze środków Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa na kontynuację prac konserwatorskich i restauratorskich, które w tym roku będą prowadzone w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej, a także przy stallach północnych. Wymagany wkład własny to odpowiednio 10 % i 15 % wartości zadania. Jednocześnie przymierzamy się do remontu budynku plebani, którego dłużej nie sposób odkładać. Odpadający tynk nie tylko szpeci elewację, ale też stanowi zagrożenie dla jej stanu technicznego. Remont objąłby swoim zasięgiem również dach. Jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, które trzeba rozłożyć na kilka lat. Projekt jest już gotowy. Uzyskaliśmy też wszystkie konieczne pozwolenia. Budynek plebanii jest wpisany do rejestru zabytków i również na jego remont otrzymaliśmy przyrzeczenie udzielenia dofinansowania. W bieżącym roku ma ono wynieść blisko 82 tys. zł, ale nie więcej niż 42 % poniesionych kosztów, co oznacza, że 113 tys. musimy wnieść sami. Wierzymy, że z Bożą pomocą, dzięki ofiarności ludzi dobrej woli podołamy i temu przedsięwzięciu.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Bronisława SOBAŃSKA

+ Anna KAISER

+ Andrzej JASKOWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia,

zapewniając o naszej modlitwie i prosząc o nią