Ogłoszenia 25.04.2021 r.

„Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”

(J 10,14)

4.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw w tej intencji. Dziś także przypada święto św. Marka, ewangelisty, patrona Metropolity Krakowskiego, Abpa Marka Jędraszewskiego, którego polecamy pamięci modlitewnej.

2. W najbliższą środę 28 kwietnia przypada 3. rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. To wielki dzień dla naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich czcicieli Błogosławionej Pielęgniarki. Jej mądrość, troska i potężne wstawiennictwo jest dziś bardzo potrzebne zarówno chorym, opiekującym się nimi, jak i wszystkim, którzy zaczęli chwiać się w wierze lub wprost ją utracili. Uroczysta Msza św. dziękczynno- błagalna pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Kazimierza Górnego odbędzie się w naszym kościele w środę o godz. 18.00. Eucharystię poprzedzi nabożeństwo Drogi Światła z Błogosławioną, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W kościele może znajdować się 25 osób, niemniej plac przykościelny zostanie nagłośniony a kapłani wyjdą z Komunią św. na zewnątrz. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem naszej strony internetowej.

3. Z kalendarza liturgicznego
–  W czwartek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. To także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Również w czwartek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława. O godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny.

–  W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca: po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.

–  W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

4. W tym tygodniu rozpoczyna się maj w wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Będą się one odbywać w naszym kościele w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu: w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. Pierwsze nabożeństwo majowe w piątek 30 kwietnia (w tym roku wyjątkowo bez procesji).

5. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Stanisława BREWKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia