Ogłoszenia 2.05.2021 r.

„Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.”

(J 15, 4a. 5b)

5.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

– W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego; Msza św. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 8.00;

– we wtorek przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa;

– w środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;

– w czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; z racji I czwartku miesiąca Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

– w I piątek możliwość spowiedzi rano od 6.30 do 7.30 i dodatkowo od godz. 17.30;

–  w sobotę przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

3. W poniedziałek 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 7 maja i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Składamy serdeczne podziękowania anonimowemu ofiarodawcy za ufundowanie kapy oraz welonu liturgicznego jako wotum wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej.

6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. W kościele został także wyłożony biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń  na maj.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Józef DOROZ

+ Zbigniew GODLEWSKI