Ogłoszenia 9.05.2021 r.

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.”

(J 14, 23)

 

6.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1.Dziś na Skałce odbywają się uroczystości ku czci św. Stanisława BM. Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczył będzie metropolita warmiński abp Józef Górzyński. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia epidemiczne tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę została odwołana.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne dni krzyżowe: będziemy modlić się za kraje głodujące i prosić o dobre urodzaje.

– W czwartek przypada wspomnienie NMP z Fatimy: serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. Michał Iwan, Prokurator Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Przed nabożeństwem, o godz. 17.00, cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które zakończymy odśpiewaniem Litanii loretańskiej.

-W piątek przypada święto św. Macieja, apostoła.

3. Rozpoczął się maj a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP, które odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

4. W naszej parafii trwa triduum przed bierzmowaniem. Wspierajmy modlitwą młodzież, która w najbliższy wtorek, 11 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przyjmie dar Ducha Św. z rąk JE Bpa Damiana Muskusa. Prosimy, aby osoby niezwiązane bezpośrednio z młodzieżą przystępującą do bierzmowania wybrały tego dnia Msze św. poranne. Wieczorem do kościoła wejdą tylko kandydaci, ich świadkowie oraz rodzice.

5. Ten tydzień ma w naszej wspólnocie charakter szczególnie uroczysty. Dobiega końca przygotowanie dzieci do I Komunii św. Dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do niej w najbliższą sobotę 15 maja podczas dodatkowych Mszy św. a także w niedzielę 16 maja podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30. Apelujemy, by z uwagi na obostrzenia epidemiczne pozostawić te godziny dzieciom i ich rodzicom.

6. Działająca przy naszej parafii Wspólnota Rodzin Karmelitańskich serdecznie zaprasza  małżonków, rodziców, wychowawców i wszystkich chętnych do wysłuchania wykładu prof. Mikołaja Krasnodębskiego, zatytułowanego; „Kim jestem? Antropologia filozoficzna od orfizmu do irracjonalizmu”. Wykład odbędzie się on-line w poniedziałek 10 maja w godz. od 19.00 do 20.30. Zgłoszenia do jutra na adres: witold.cempel@familiascarmeli.pl. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:
+ Józef JURUŚ

+ Jerzy SYGA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: