Ogłoszenia 16.05.2021 r.

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody. Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”

(Mt 28, 19a. 20b)

 

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

1. Dzisiejsza niedziela ma w naszej wspólnocie parafialnej charakter szczególnie uroczysty. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30 dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci: ks. Proboszczowi, ks. Mateuszowi, katechecie Dawidowi Gonerze, rodzicom i opiekunom. Dzieci będą uczestniczyć w nabożeństwach Białego Tygodnia od poniedziałku do środy.

2. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do najbliższej soboty przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Trwajmy jak niegdyś Apostołowie wraz z Maryją na modlitwie. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które odprawiamy w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– dziś przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika;

– w środę z racji 19. dnia miesiąca Msza św. wieczorna zostanie odprawiona przy ołtarzu św. Józefa; za udział w niej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami;

– w czwartek zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej; początek o godz. 17.00;

–  w sobotę przypada wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii, zakonnicy; odpust w parafii św. Katarzyny na Kazimierzu.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o mających rozpocząć się jeszcze w maju pracach remontowych. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Janina DEREŻYCKA

+ Czesława BUCZKOWSKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia