Ogłoszenia 23.05.2021 r.

„Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie,

aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.”

(J 17,21)

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła – Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00;

– w środę przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– w piątek z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. zostanie odprawiona przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w sobotę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

– w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w naszej archidiecezji kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

3. Nabożeństwa ku czci NMP odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30; w środę są połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny.

4. W najbliższą środę, 26 maja, przypada 3. rocznica śmierci ks. Prałata Antoniego Sołtysika. Msza św. w jego intencji, zamówiona przez wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona o godz. 18.00. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się również za wszystkie Matki z racji przypadającego ich święta.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pracach remontowych, które rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Konserwatorzy prowadzą już badania odkrywkowe w kaplicy MB Bolesnej. Przystąpili też do renowacji stalli północnych. Prace są niezwykle kosztowne, stąd nasze gorące podziękowanie za każdą ofiarę składaną na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

Dziś przed naszym kościołem odbywa się kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

6.  Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Maria POSACKA

+ Małgorzata PUTANOWICZ

+ Józefa BĘDKOWSKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia