Ogłoszenia 30.05.2021 r.

    „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,

Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”

(Ap 1,8)

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Z kalendarza liturgicznego:

–  W poniedziałek przypada święto Nawiedzenia NMP. Podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu zakończenie nabożeństw majowych.

–  We wtorek przypada wspomnienie św. Justyna, męczennika, i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.

–  W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00, sprawowaną w kościele parafialnym św. Mikołaja. Bezpośrednio po niej wyruszymy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP XX. Misjonarzy, następnie do kościoła SS. Karmelitanek Bosych i do Bazyliki NSPJ, by powrócić do kościoła parafialnego. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów, pań noszących feretrony, panów do baldachimu. Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na budownictwo sakralne. Z uwagi na panujący reżim sanitarny prosimy, aby wszyscy uczestnicy procesji założyli maseczki.

W czwartek z uwagi na procesję nie będzie cotygodniowej adoracji przy relikwiach bł. Hanny.

– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi od 6.30 do 7.30 i od godz. 17.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.

– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu, w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. W oktawie Bożego Ciała będą one miały szczególnie uroczysty charakter, gdyż będą połączone z procesją eucharystyczną.

4. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o renowacji naszego kościoła. Dziękujemy także za wsparcie okazane społeczności Hospicjum św. Łazarza. Wolontariusze zebrali 4027,88 zł. Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Halina FIDERA

+Roman OPALIŃSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu