Ogłoszenia 4.07.2021 r.

„Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.”

(Łk 4, 18)

 

14. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 

1.Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

– w czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

3. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny. Odbędzie się on w niedzielę 25 lipca. Spotkanie dla osób, które chciałyby się zaangażować w jego organizację odbędzie się w środę 14 lipca o godz. 19.00 na plebanii.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, a także te złożone w ubiegłą niedzielę z myślą o poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Zebraliśmy 5158 zł. Kwota ta została już przekazana do Kurii Metropolitalnej.

5. W drugiej połowie lipca rozpocznie się I etap remontu budynku plebanii. Koszt tegorocznych prac obejmujących wykonanie dachu to blisko 200 tys. zł, z czego 82 tys. zł będzie pochodziło z dotacji, natomiast 113 tys. to wkład własny Parafii. W związku z tym przywracamy tacę inwestycyjną w każdą drugą niedzielę miesiąca. Szczegóły w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła:

+Anna BALICKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…