Ogłoszenia 11.07.2021 r.

„Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem,

abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.”

(Ef 1, 17-18)

 

 

15. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu BM;

–  we wtorek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta: z racji 13. dnia miesiąca o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczył będzie ks. Michał Iwan, ekonom WSDAK;

–  w czwartek przypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

–  w piątek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel: Siostry Karmelitanki Bose z klasztoru przy ul. Kopernika 44 serdecznie zapraszają tego dnia na uroczystości odpustowe. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30 przez OO. Karmelitów Bosych i o godz. 17.00 przez Rektora Księży Salezjanów, ks. Adama Paszka.

2. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny. Odbędzie się on w niedzielę 25 lipca. Spotkanie dla osób, które chciałyby się zaangażować w jego organizację odbędzie się w środę 14 lipca o godz. 19.00 na plebanii.

3. Zachęcamy do udziału w 41. Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej w kościele.

4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o mającym się niebawem rozpocząć remoncie dachu plebanii.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+Olga MORAWSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…