Ogłoszenia 1.08.2021 r.

„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

(Mt 4, 4b)

 

18.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Za nami kolejny odpust i festyn parafialny zorganizowany ku czci św. Anny. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do jego kształtu. W pierwszej kolejności dziękujemy Bogu za pogodę i pomoc w zorganizowaniu całości. Składamy podziękowania wspólnotom parafialnym, sponsorom a także osobom, które upiekły ciasta i pomogły w przygotowaniach. Dziękujemy wiernym Przyjaciołom Parafii za ich nieoceniony wkład. Dziękujemy Parafianom i Gościom za obecność, za miłą, rodzinną atmosferę i wspólne świętowanie.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka tajemnic różańcowych; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3. Z kalendarza liturgicznego:

–  w środę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

–  w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:

  • w czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00; Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 18.00;
  • w piątek, w święto Przemienienia Pańskiego, możliwość spowiedzi od godz. 17.30; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00;
  • w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15.

4. W piątek z Katedry Wawelskiej wyrusza XLI Piesza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny. Spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się do wspólnoty III podgórsko-wielickiej odbędzie się w poniedziałek 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej w naszym kościele. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.

5. Przypominamy, że w duszpasterskiej posłudze Kościoła katolickiego w Polsce sierpień poświęcony jest problematyce rozumnego korzystania z alkoholu.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na remont dachu plebanii, który rozpocznie się jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Paweł ZANIEWSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…

%d bloggers like this: