Ogłoszenia 22.08.2021 r.

„ Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem. Ty masz słowa życia wiecznego.”

(Por. J 6, 63c. 68c)

 

21.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Z dniem 25 sierpnia ks. Mateusz Szymczyk kończy pięcioletnią posługę w naszej Parafii, stąd dziś podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy dziękować Bogu za jego obecność pośród nas, prosząc o błogosławieństwo Boże w dalszej pracy duszpasterskiej. Ks. Mateusz obejmuje funkcję wikariusza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Mistrzejowicach. Wszystkich, którzy chcą go pożegnać i mu podziękować zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Z kalendarza liturgicznego:

–  dziś przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej;

–  we wtorek święto św. Bartłomieja, apostoła;

–   w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej;

–   w piątek wspomnienie św. Moniki;

–   w sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

3. W sobotę, 28 sierpnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, sprawowaną w intencji chorych za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Jest to Msza św. zbiorowa. Intencje można składać w zakrystii.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku odbędzie się ona w niedzielę 5 września. Z parafii wyruszy autokar. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł od osoby.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby materialne i duchowe całej wspólnoty parafialnej.

6.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Zofia WIDERSKA

+ Danuta MRÓZ

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: