Ogłoszenia 29.08.2021 r.

„Ze swej woli zrodził nas Ojciec przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.”

(Jk 1, 18)

 

22. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Serdecznie witamy pośród nas ks. dra Krzysztofa Birosa, który podejmuje posługę duszpasterską w naszej parafii jako wikariusz. Otoczmy go naszą modlitwą i życzliwością.

2. Po wakacyjnej przerwie od jutra przywracamy Mszę św. w dni powszednie o godz. 7.15. Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy od przyszłego tygodnia na Mszę świętą niedzielną o godz. 11.30. Ma ona pomóc najmłodszym znaleźć własne miejsce we wspólnocie Kościoła. Możliwość spowiedzi w dni powszednie od 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta podczas wszystkich Mszy św.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– dziś na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony;

– w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:

– w czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu; Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 18.00;

– w piątek we wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.17.30; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa tuż przed Mszą św. o godz. 18.00;

– w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; o godz. 7.15 Msza św. a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; odwiedziny chorych od godz. 9.00;

– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

4. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione:

 w środę 1 września:

– o godz. 8.30 dla VIII Liceum Ogólnokształcącego;

– o godz. 9.30 dla uczniów Szkół Podstawowych nr 3 i 10;

w czwartek 2 września o godz. 8.00 dla Prywatnej Szkoły Inspiracja.

Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży pół godziny przed każdą Mszą św.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku odbędzie się ona w niedzielę 5 września. Z parafii wyruszy autokar. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 6.30. Zapisy w zakrystii.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Anna RYBA

+ Maria DYMURSKA

+ Jan JARCZOK

+ Janusz PACEK

      Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia