Ogłoszenia 5.09.2021 r.

„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”

(Mt 4, 23)

23.  NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka tajemnic różańcowych; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Dziś wyjątkowo wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się po Mszy św. wieczornej, a nie o godz. 18.30.

2. Po wakacyjnej przerwie przywrócona została Msza św. w dni powszednie o godz. 7.15. Możliwość spowiedzi w dni powszednie od 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta podczas wszystkich Mszy św.

Dzieci wraz z opiekunami zachęcamy do udziału w Mszy świętej niedzielnej o godz. 11.30. Dziewczęta, które chciałyby należeć do scholi zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 do kościoła.

3. Z kalendarza liturgicznego:

–  w środę przypada święto Narodzenia NMP; o godz. 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

–  w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4.  Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 7 września i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

5.  W Roku św. Józefa serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Kalisza, gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium Opiekuna Świętej Rodziny z cudownym obrazem. Wyjazd w sobotę 25 września. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej, FB oraz w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacja Sł. B. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Z tej okazji przygotowany został specjalny numer Gościa Niedzielnego, który można nabyć w zakrystii w cenie 10 zł.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na sfinansowanie remontu dachu plebanii.

Dziś na prośbę Metropolity Krakowskiego swoimi ofiarami do puszek wspieramy uchodźców z Afganistanu, którzy schronili się w Polsce i w Pakistanie.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Anna STYPUŁA

+ Elżbieta WÓJCIK

+ Dionizy REWICKI

+ Bronisław DYL

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia