Ogłoszenia 12.09.2021 r.

„Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego, Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata.”

(Ga 6, 14)

 

24.  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;

– w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

– we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego- uroczystości odpustowe w sanktuarium w Mogile- szczegółowy program został wywieszony w gablocie;

– w środę przypada wspomnienie NMP Bolesnej- o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

– w czwartek, we wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa, modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie;

– w sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta na pierwsze spotkanie scholi. Odbędzie się ono dziś o godz. 11.00 w kościele.

3. W poniedziałek, 13 września, zapraszamy na przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. przejdziemy w procesji różańcowej wokół kościoła. Prosimy o pomoc w niesieniu feretronu z figurą Matki Boskiej.

4. W Roku św. Józefa serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Kalisza, gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium Opiekuna Świętej Rodziny z cudownym obrazem. Wyjazd w sobotę 25 września. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakacie, we wrześniowym biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, na stronie internetowej i Facebooku Parafii.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii a także składanymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wspierają remont dachu plebanii. Dziękujemy również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Zebraliśmy i przekazaliśmy do Kurii kwotę 1468 zł 17 gr.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Irena SZANZER

+ Krzysztof FILIPOWICZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: