Ogłoszenia 26.09.2021 r.

„Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie..”

(J 17, 17ba)

26. NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1. Dziś obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. istnieje możliwość złożenia ofiary do puszki z przeznaczeniem na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

– we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika; z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w środę przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała- dzień imienin ks. Rafała Szczurowskiego i ks. Michała Mroszczaka, których już dziś polecamy życzliwej pamięci modlitewnej, zapraszając na Mszę św. w ich intencji zamówioną przez Wspólnotę Żywego Różańca w środę o godz. 18.00;

– w czwartek przypada wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; o godz. 17.00 adoracja i modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych (szczegóły na plakacie);

– w sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

– w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca; w piątek możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 17.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.

– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00, adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30. Pierwsze nabożeństwo różańcowe już w piątek, natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją wyjątkowo o godz. 18.15.

4.  W październiku wybiegamy myślą do listopadowych świąt. Tradycyjne ofiary na wypominki „jednorazowe” i „roczne” można składać przez cały październik w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Piotr STACHOWICZ

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie- Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia