Ogłoszenia 3.10.2021 r.

„Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg w nas mieszka i miłość ku Niemu jest w nas doskonała.”

(1 J 4, 12bcd)

 

27. NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1.Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30. W czwartki odbywa się ona przy relikwiach bł. Hanny i rozpoczyna kilka minut wcześniej. W piątki różaniec prowadzą młodzi Parafianie. W sposób szczególny do udziału w nim zapraszamy dzieci. Dziś nabożeństwo będzie połączone z uroczystą procesją i rozpocznie się wyjątkowo o godz. 18.15.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

– we wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

– w czwartek wspomnienie NMP Różańcowej: Msza św. w intencji róż różańcowych zostanie odprawiona o godz. 18.00;

– w sobotę przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, bpa.

3. W październiku przypada rocznica urodzin bł. Hanny. Z tej racji w najbliższą sobotę o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. w intencji  wspólnoty szkolnej jej imienia, poprzedzona programem słowno-muzycznym. Szczegóły w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele.

4. Informujemy, że w naszym dekanacie organizowane jest przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dedykowane osobom dorosłym. Więcej informacji w kancelarii parafialnej.

5. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną- wciąż zbieramy środki na opłacenie remontu dachu plebanii oraz prac konserwatorskich prowadzonych w kościele.

7. W przyszłą niedzielę z uwagi na obchody XXI Dnia Papieskiego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8. Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu zaprasza wszystkich, którzy chcą poświęcić swój czas i pełni zapału oraz odwagi są gotowi do dzielenia się tym, co mają z drugim człowiekiem w najdalszych zakątkach świata. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00 przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Helena RACZKIEWICZ

+ Piotr ZIĘBA

 Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: