Ogłoszenia 10.10.2021 r.

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”

(Mt 5, 3)

28.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. W czwartki odbywa się ona przy relikwiach bł. Hanny i rozpoczyna kilka minut wcześniej. W piątki różaniec prowadzą młodzi Parafianie. W sposób szczególny do udziału w nim zapraszamy dzieci.
 

Z kalendarza liturgicznego:
–  w środę przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

–  w piątek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44. Szczegóły na plakacie.

–    w sobotę przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

Zbliża się listopad  – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu otwartych wykładów popularnonaukowych ks. Rafała Szczurowskiego z historii chrześcijaństwa. Znajdziemy w nich odpowiedź na kluczowe pytania takie jak: kim jesteśmy jako chrześcijanie, jakie są nasze korzenie, w co wierzymy. Najbliższy wykład zatytułowany: „Chrześcijanin wobec śmierci na przestrzeni wieków” wpisuje się w listopadową zadumę nad przemijaniem. Odbędzie się on w piątek 22 października o godz. 18.30 w sali kolumnowej na wikarówce. Wstęp wolny. Skorzystajmy z okazji, by pogłębić naszą wiedzę religijną pod okiem cenionego wykładowcy UPJPII.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o trwających pracach remontowych.
Dziś z uwagi na obchody XXI Dnia Papieskiego przeprowadzana jest zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

6.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Jadwiga SOJA

            Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia