Ogłoszenia 17.10.2021 r.

„Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu.”

(Por. Mk 10, 45)

29.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:
–          dziś przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

–          w poniedziałek święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;

–          we wtorek z racji 19. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana przy ołtarzu św. Józefa- za udział w niej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami;

–          w środę przypada uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera;

–          w piątek uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.

2. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w niedzielę o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców odbędzie się w poniedziałek 18 października w kościele i rozpocznie o godz. 17.30 nabożeństwem różańcowym.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu otwartych wykładów popularnonaukowych ks. Rafała Szczurowskiego z historii chrześcijaństwa. Znajdziemy w nich odpowiedź na kluczowe pytania takie jak: kim jesteśmy jako chrześcijanie, jakie są nasze korzenie, w co wierzymy. Najbliższy wykład zatytułowany: „Chrześcijanin wobec śmierci na przestrzeni wieków” wpisuje się w listopadową zadumę nad przemijaniem. Odbędzie się on w piątek 22 października o godz. 18.30 w sali kolumnowej na wikarówce. Wstęp wolny. Skorzystajmy z okazji, by pogłębić naszą wiedzę religijną pod okiem cenionego wykładowcy UPJPII.

5. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6.      Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać!

7.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Roman Kuraś

+Tadeusz Bugaj

            Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.

%d bloggers like this: