Ogłoszenia 24.10.2021 r.

„Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.”

(2 Tm 1, 10b)

 

30.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej racji składka przeznaczona jest na cele misyjne.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W czwartek 28 października przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jak co miesiąc zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Mszę św. poprzedzi cotygodniowa adoracja i modlitwy. Początek o godz. 17.00.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświecenia kościoła własnego.

3. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 17.00 w salce na wikarówce.

5. Tradycyjne ofiary na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Za zmarłych poleconych nam w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się w listopadzie, natomiast imiona zmarłych poleconych w wypominkach rocznych są wyczytywane w każdą niedzielę roku przed Mszą św. o godz. 8.00 lub 13.00. Dodatkowo w intencji wypominanych sprawowana jest Msza św. w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 19.00. Jest ona poprzedzona nabożeństwem za zmarłych, które rozpoczyna się o godz. 18.30.

6. W dniach 1-8 listopada będzie można zyskać odpusty za zmarłych. Jednym z warunków uzyskania odpustu jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w tygodniu rano do godz. 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Maria SMEREK

   Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: