Ogłoszenia 31.10.2021 r.

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,

a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.”

(J 14,23)

 

31.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś z racji uroczystości Poświęcenia Kościoła po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne. Swoimi ofiarami wspieramy budujące się kościoły.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Procesja w intencji zmarłych wypominanych o godz. 18.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

– We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione tak jak w dni powszednie. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych, a po niej procesja wokół kościoła.

– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:

  • w czwartek, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny o godz. 17.00, Msza św. w intencji kapłanów o godz. 18.00;
  • w piątek możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 17.30;
  • w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  • W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00. Msza święta w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w październiku uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Będziemy ją rozpoczynać codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą św. Wcześniej możliwość cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30 a w niedziele od godz. 18.30.

4. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpusty za zmarłych. Szczegóły w listopadowym biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele.

5. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś przed naszym kościołem odbywa się kwesta na rzecz wspólnoty Chleb życia.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Robert BROWARSKI

    Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

                          oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: