Ogłoszenia 7.11.2021 r.

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”

32.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzą ją wspólnoty parafialne. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:

-we wtorek przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

– w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, patrona Pana kościelnego, któremu życzymy wszelkich łask;

– w piątek przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

– w sobotę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości zapraszamy na okolicznościowy koncert, który odbędzie się w kościele parafialnym we wtorek 9 listopada o godz. 19.00. W czwartek, 11 listopada, w rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. będziemy się modlić w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. O godz. 17.00 cotygodniowe nabożeństwo za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich opiekunów odbędzie się w najbliższy poniedziałek 8 listopada i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

5. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 9 listopada o godz. 19.00 na plebanii. Tym razem ma ono charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w wielkie dzieło synodalne. W kościele zostały wyłożone materiały dotyczące trwającego Synodu Biskupów, którego pierwszym etapem są konsultacje z osobami świeckimi. Prosimy o zabranie materiałów, zapoznanie się z pytaniami, przemyślenie ich i podzielenie się swoimi uwagami.

6. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Rozpoczyna się ona codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą św. Wcześniej możliwość cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30 a w niedziele od godz. 18.30.

7. Pragniemy poinformować, że Rada Miasta zdecydowała o nadaniu imienia bł. Hanny Chrzanowskiej skwerowi znajdującemu się nieopodal klasztoru karmelitanek bosych przy ul. Łobzowskiej, odnosząc się pozytywnie do wniosku wystosowanego przez KSPiPP i naszą Parafię.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę na działalność wspólnoty Chleb życia w wysokości 4 260 zł. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić V Światowy Dzień Ubogich i wspierać materialnie inicjatywy na rzecz potrzebujących. Dodatkowo w naszej wspólnocie będzie to niedziela inwestycyjna. Zbieramy środki na pokrycie kosztów kończącego się remontu dachu plebanii.

9. Siostry Felicjanki zapraszają do muzeum mieszczącego się przy ul. Mikołajskiej 18 na dzień otwarty pod hasłem: „Ze św. Józefem i bł. Marią Angelą ratujmy dusze czyśćcowe” w sobotę 13 listopada.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Alicja WITEK

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: