Ogłoszenia 14.11.2021 r.

„Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.”

(Łk 21,36)

 

33.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś przeżywamy V Światowy Dzień Ubogich i wspieramy materialnie inicjatywy na rzecz potrzebujących.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– w czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

– w sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

– w przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. W piątek 19 listopada o godz. 19.30 w naszym kościele odbędzie się Msza św. rozpoczynająca Forum Młodych – wydarzenie organizowane wspólnie przez ruchy młodzieżowe Archidiecezji Krakowskiej, skierowane do wszystkich młodych, którzy w dwóch grupach wiekowych – uczniów szkół średnich oraz studentów i młodzieży pracującej – spotkają się, aby dyskutować, poznać się oraz wspólnie modlić.

4. Wciąż jeszcze przyjmujemy na wypominki listopadowe i roczne. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą świętą. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo iMszę świętą za zmarłych, o których pamiętamy w wypominkach rocznych. Początek o godz. 18.30.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu otwartych wykładów popularnonaukowych ks. Rafała Szczurowskiego zhistorii chrześcijaństwa. Znajdziemy w nich odpowiedź na kluczowe pytania takie jak: kim jesteśmy jako chrześcijanie, jakie są nasze korzenie, w co wierzymy. Najbliższy wykład zatytułowany: „Chrześcijańskie zaświaty – historia wyobrażeń rzeczy ostatecznych człowieka” odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 18.30 w sali kolumnowej na wikarówce. Wstęp wolny. Skorzystajmy z okazji, by pogłębić naszą wiedzę religijną pod okiem cenionego wykładowcy UPJPII.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: