Ogłoszenia 28.11.2021 r.

„Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.”

(Ps 85,8)

1.   N I E D Z I E L A   A D W E N T U

1. Dziś z racji 28 dnia miesiąca Msza św. wieczorna będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej.

2. Zachęcamy do udziału w roratach codziennie o godz. 6.30 rano z piękną oprawą muzyczną, którą zapewni schola dorosłych z kościoła św. Józefa w Podgórzu.
Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

3. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja Bpa. Od wczoraj trwamy w modlitwie nowennowej, która ma nas przygotować do głębokiego przeżycia święta naszego Patrona. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy w dni powszednie od godz. 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej a w niedziele podczas wszystkich Mszy św.
Suma odpustowa zostanie odprawiona w poniedziałek 6 grudnia o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie Dziekan Dekanatu Kraków-Kazimierz, ks. dr Paweł Gawron. W dzień odpustu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Z kalendarza liturgicznego:
-we wtorek przypada święto św. Andrzeja, apostoła;

-w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:

  •   w czwartek Msza św. w intencji kapłanów zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 18.00; poprzedzą ją cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny;
  •   w piątek możliwość dodatkowej spowiedzi od godz. 17.30;
  • w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  • W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupy parafialne po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Caritas związane z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom.

6. Dobiega końca remont dachu plebanii. W najbliższy wtorek odbędzie się komisja odbioru robót, a do 1 grudnia musimy wpłacić należny wkład własny, który wynosi blisko 122 tys. zł i dodatkowo prawie 19 tys. zł za prace wykonane wewnątrz kościoła. Do pełnej kwoty brakuje nam jeszcze 20 tys. zł. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto Parafii uczestniczą w wielkim dziele odnowienia naszego kościoła i jego najbliższego otoczenia.

7. Wzorem ubiegłych lat prosimy o pomoc w gruntownym posprzątaniu kościoła przed odpustem. Osoby chętne zapraszamy w sobotę 4 grudnia na godz. 9.00.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Zofia MADURA-MIGUT

+ Zofia SZYRSKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: